Návrh bytu na Vinohradech

arrow down
dsc-0059.JPG
Po rekonstrukci

Charakteristika a popis území
Vinohradský bytový dům v ulici Na Kozačce se nachází na parcel blízké Náměstí Míru. Je přístupný z diagonální ulice, který vychází z Náměstí Míru - ulice Francouzské. Lokalita byla zformována velkoryseji. U domu je malé lokální náměstíčko, předzahrádka 1 anglického typu a zkosené nároží ve kterém se nachází hlavní pokoj bytu.

Architektonické řešení
Architektonické řešení vycházelo z potřeb charakteru bytu, s cílem zachovat co nejvíce původních prvků (které zvyšují hodnotu bytu) a dispozičně byt uzpůsobit potřebám soudobého bydlení.

Studie je zpracována s ohledem na zachování a repasi původních obložkových zárubní, podokenního táflování v obývacím pokoji, očištěním a zvýrazněním klenby ve vstupní chodbě a zachováním a podsvícením malovaného skla ve vstupní chodbě.

Návrh bytu doplňuje komfortní šatnu tvořenou souborem vestavěných skříní uzavřených posuvnou plochou dveří se zrcadly, kuchyň přičleněnou do nově zformovaného obytného prostoru v polygonálním nároží s jídelní plochou a koupelnu ,kde je vana nahrazena prostorným sprchovým koutem.

Navržené osvětlení podpoří kouzlo vstupního prostoru - osvětlení klenby led páskem a podsvícením okna v dnes již temném světlíku. Povrchy podlah budou vybrány s ohledem na charakter bytu. V koupelně jsou navrženy obklady a dlažby, které ladí kouzlo staré vinohradské koupelny a zvyšují hodnotu bydlení.

dsc-0054.JPG
Po rekonstrukci
dsc-0064.JPG
Po rekonstrukci
dsc-0066.JPG
Po rekonstrukci
dsc-0069.JPG
Po rekonstrukci
dsc-0075.JPG
Po rekonstrukci
dsc-0077.JPG
Po rekonstrukci
navrh-dispozice.jpg
Návrh dispozice
stavajici-dispozice.jpg
Stávající dispozice
arrow down
Zaujal vás některý z našich projektů a potřebujete pomoci s realizací vašich plánů?
Sdělte nám své představy